Obyvatelé Prahy 4 kritizují vedení městské části za zdražení tepla a teplé vody ze strany radniční společnosti 4-energetická, která je výhradním
dodavatelem tepla a teplé vody v Praze 4.

Zatímco před přechodem ke 4-energetické, která slibovala levnější energie, údajně obyvatelé platili 474 korun za gigajoule, následně se cena vyšplhala na 721 korun. Ani to nepřispělo k pádu starosty Pavla Caldra, který nebyl vzat zpět do ODS Praha 4 a má být členem ODS ve Vyškově na Moravě. Zdejší ČSSD se k výměně  koaličního partnera neodhodlala. Vedení radnice se podle obyvatelky Prahy 4 Petry Rejchrtové neobtěžovalo ani v zákonné lhůtě probrat petici obyvatel.

„Jak je možné, že pan starosta nedodržel zákon o hlavním městě Praze?“ ptala se Rejchrtová. Caldr připustil, že šedesátidenní lhůta dodržena nebyla, zastupitelé Prahy 4 se řádně scházejí zhruba jednou za čtvrt roku.

„Není to vážné porušení zákona,“ prohlásil Caldr.

Obyvatel se zastal opoziční zastupitel Petr Štěpánek (SZ). Fungování 4-energetické označil za „ostudu, která potřebuje nápravu“. Podle kritiků firma vůbec nevyřizuje některé reklamace, neposkytuje informace, a dokonce prý provádí fiktivní akce, které následně promítne do ceny tepla. Návrh, aby radnice zřídila vyšetřovací komisi, koaliční zastupitelé odmítli.

Zdroj: Regionální mutace Právo – Praha – střední Čechy, 20.6.2013, str.: 11, autor: (trj, ČTK)