Rada HMP dnes projednává zadání metropolitního plánu a tři desítky změn územního plánu

Zelení a místní iniciativy se opět obracejí na Radu HMP ve věci odmítnutí změn územního plánu na Vidouli, Dívčích hradech, v Dalejském údolí ohrožující zeleň na Praze 5 a1 3a proti rozšíření Vídeňské ulice, které by mělo nezvratné negativní dopady na kvalitu života v Krči a v Kunraticích.

„Jsme zásadně proti zastavování stolové hory Vidoule, rozšiřování golfového hřiště v Motole či nové zástavbě na hraně Dalejského údolí. Přestože jsou tyto změny v balíčku celoměstsky významných změn, jedná se o účelové změny, které jsou ku prospěchu jen pražským developerům,“ říká k tomu Zuzana Drhová, zastupitelka z Prahy 13 a místopředsedkyně pražských zelených.
„Lidé v Krči potřebují metro D, nikoli novou autostrádu. Primátor Hudeček se snaží lidi ze sídliště Krč obejít a paralelně k rozšíření Vídeňské nechává na Útvaru rozvoje připravovat rozšíření Štúrovy ulice, aby pak obě části sídliště dle hesla „Rozděl a panuj“ postavil proti sobě,“ kritizuje zákeřný psotup Útvaru rozvoje zastupitel z Prahy 4 a předseda pražských zelených Petr Štěpánek.
Petici proti rozšíření Vídeňské podepsalo přes tisíc lidí z Krče a další stovky z Kunratic. Zelení dlouhodobě kritizují návrh zadání metropolitního plánu, který dnes schvaluje Rada hlavního města Prahy. Bagatelizací a bezobsažností tohoto dokumentu se Praha vzdává možnosti faktického politického zadání pro územní plán, který se připravuje bez jasné metodiky, zapojení veřejnosti i bez aktuálního strategického plánu rozvoje. Zelení také dlouhodobě sledují projednávané změny územního plánu a prosazují zamítnutí těch, které zhorší kvalitu života místních obyvatel a nevratně poškodí cenné přírodní památky Prahy.
Kontakt:
Z. Drhová: 777 230 356
P. Štěpánek 608 702 154
Změny:
Z 2758 Vídeňská
Z 2761 Dívčí Hrady
Z 2765 Vidoule
Z 2802 Dalejské údolí