Zastupitelka za zelené Iva Kotvová dnes navrhla výkup koupaliště Lhotka z rezerv městské části. Zastupitelé ODS (nově někteří Pro Prahu), ČSSD a TOP09 však její návrh odmítli a podpořili původní návrh prodeje školy Jánošíkova jako zdroje financování výkupu koupaliště Lhotka. Prodej školy proběhl za nevýhodných podmíněk pro MČ Praha 4, kdy obec bude kupujícímu – gymnáziu PORG vracet 75 miliónů korun z utržených 135 000 miliónů Kč. Jenom cena pozemků přitom přesahuje 80 miliónů Kč a reprodukční cena školy je více než čtvrt miliardy.

„Zastupitelé zvolení za ČSSD, TOP09 a ODS (dnes hlavně na Passerově kandidátce Pro Prahu) dnes nevýhodně prodalo školu v reprodukční hodnotě čtvrt miliardy korun výrazně pod cenou a poškodilo tak nejen obecní pokladnu, ale i obyvatele sídliště Krč, kterým může škola v budoucnu chybět,“ kritizuje nevýhodný prodej školy Jánošíkova předseda zelených zastupitelů Petr Štěpánek.

Předsedkyně Zelených v Praze 4 Iva Kotvová dodává: „Mrzí mne, že zastupitelé z ČSSD, TOP09 a odpadlíků nehlasovali pro výkup koupaliště Lhotka za prostředky z rezerv městské části a místo toho nevýhodně obětovali školu Jánošíkova.“
Petr Štěpánek, tel: 608 702 154

Iva Kotvová, tel.: 736 139 193